Bardzo szybko jeleniogórscy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech audi, warte 150 tys. zł. Podejrzany o kradzież mężczyzna miał też przy sobie narkotyki i kierował mimo dożywotniego zakazu.

– Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież pojazdu, naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – 10 marca 2023 roku, około godziny 11.45 policjanci w trakcie patrolu na ul. Chrobrego w Jeleniej Górze zwrócili uwagę na pojazd marki Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, który zaparkowany był na terenie pustostanu. Kierującym pojazdem okazał się 33-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który podczas kontroli był wyraźnie zdenerwowany. W międzyczasie jeleniogórscy kryminalni skontaktowali się z funkcjonariuszami z Niemiec i okazało się, że pojazd ten został skradziony w nocy z 8 na 9 marca br. w Niemczech. Pokrzywdzony wartość skradzionego auta oszacował na 150 tysięcy złotych. U sprawcy znaleziono także narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę, z której można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Do tego kierował wbrew zakazom sądowym, w tym wbrew zakazowi dożywotniemu, wydanemu przez Sąd Rejonowy w Brzesku. Mężczyzna kradzieży pojazdu dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. 11 marca br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.