Dzięki szybkiej reakcji jeleniogórskich policjantów udało się uratować mężczyznę i kobietę z rwącego nurtu rzeki.

Do zdarzenia doszło wczoraj (1 stycznia ) około godziny 3:30. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, natychmiast pojechali na most przy ul. Warszawskiej w Jeleniej Górze.

– Podczas sprawdzania brzegów rzeki usłyszeli wołanie o pomoc i krzyki – relacjonuje młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran z policji jeleniogórskiej.

Mundurowi bez zastanowienia weszli do rzeki i po krótkiej chwili dostrzegli sylwetki kobiety i mężczyzny, którzy nie radzili sobie z rwącym nurtem spychającym ich w dół rzeki.

Policjanci wyciągnęli 25-letniego wyziębionego mężczyznę oraz 25-letnią kobietę, która była w bardzo złym stanie z objawami hipotermii. Nie była w stanie mówić ani samodzielnie się poruszać. Policjanci ustalili, że mężczyzna wskoczył do wody aby ratować kobietę.

Po chwili na miejsce przybyła straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Kobieta ze względu na stan zdrowia została przewieziona do szpitala, a mężczyzna po konsultacji medycznej odwieziony do miejsca zamieszkania.

1 Komentarz

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.