Policjant skończył służbę i poszedł na zakupy do galerii handlowej w Jeleniej Górze. Tam zauważył kobietę, która goniła mężczyznę, opuszczającego w pośpiechu sklep jubilerski. Ruszył w pościg i zatrzymał złodzieja. Wartość skradzionych przez niego precjozów wynosiła 20 tys. zł.

Jak relacjonuje Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy policji w Jeleniej Górze, funkcjonariusz 4 lutego, około godziny 20.15 w czasie wolnym, po pracy wybrał się do jednej z jeleniogórskich galerii na zakupy. Wchodząc zauważył kobietę, która biegła za mężczyzną. Okazało się, że chwilę wcześniej dopuścił się on kradzieży w jednym ze sklepów z biżuterią.

Mężczyzna pod pretekstem zakupu precjozów założył na siebie dwa złote łańcuszki, zegarek, zawieszkę, a następnie nie płacąc za towar uciekł z nim ze sklepu. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na blisko 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusz natychmiast rzucił się w pogoń za sprawcą kradzieży. Kilka minut później zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjanta, rzucał się i próbował uciekać.

Złodziejem okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Policjant odzyskał również całą skradzioną biżuterię. 25-latek został przekazany patrolowi policji. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.