Kwestie marketingu, finansowe czy prawne. Takie właśnie zagadnienia mają być poruszane na nowym kierunku studiów. Przyszli studenci mają się nauczyć, jak zarządzać parafią.

Nauka na kierunku „Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią” to nowość, którą wprowadził do swojej oferty Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Kształcenie potrwa dwa semestry (145 godzin). Po ich zaliczeniu absolwent otrzyma świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Taka przyjemność wiąże się z kosztem 4000 złotych, jeśli kandydat wybierze opcję płatności w dwóch ratach. Jeżeli ktoś wpłaci całą kwotę, to może liczyć na zniżkę w wysokości 100 złotych.

„Studia pozwalają uczestnikom na lepsze zrozumienie funkcjonowania parafii, jako organizacji i stojące przed nią wyzwania o charakterze ekonomicznym, finansowym, marketingowym, zarządczym oraz prawnym, a także pokazują jakie metody i narzędzia wykorzystać, aby skutecznie kierować jej rozwojem” – czytamy na stronie uczelni.

Zajęcia podzielone będą na kilka modułów:

  1. Organizacja i zarządzanie
  2. Marketing
  3. Ekonomia i finanse
  4. Prawo
  5. Wsparcie procesów zarządczych
  6. Warsztaty z praktykami zarządzania

Wedle informacji widocznej przy opisie studiów, kierunek ten adresowany jest m.in. do duchownych pełniących rolę proboszcza oraz tych, którzy dopiero się do niej przygotowują. Z oferty mogą skorzystać jednak również osoby, które po prostu chcą zagłębić swoją wiedzę w kwestii zarządzania parafią.

Zajęcia prowadzone będą nie tylko w formie tradycyjnych wykładów, ale również warsztatów opartych o treningi i symulacje. Nie zabraknie również projektów badawczych oraz nauki z wykorzystaniem metody rozwiązywania problemów.

„Celem studiów jest nie tylko przekazanie wiedzy i wypracowanie umiejętności praktycznego jej wykorzystania, ale także zbudowanie społeczności absolwentów i wykładowców kierunku wspierających się wzajemnie poprzez aktywną wymianę doświadczeń” – kwituje uczelnia.

News4Media /fot. iStock

1 Komentarz

  1. Czyli jeszcze lepsze metody ściągania kasy. Do tej pory straszono grzechem potępieniem ,piekielnym ogniem, smołą .Wszyscy ściągają tylko k będzie pracował?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.