W okolicy Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo w Tomaszowie Bolesławieckim ktoś postrzelił bociana. To mnie pierwszy taki incydent, więc pracownicy ośrodka wyznaczyli nagrodę za wskazanie sprawcy.

– W pobliżu Klekusiowa ktoś strzela do bocianów!!! Sierpień to czas wylotów bocianów do ciepłych krajów. W naszym  ośrodku jest naprawdę sporo bocianów, które pielęgnujemy i poddajemy leczeniu, by mogły powrócić na wolność. Niestety, ale nie wszyscy ludzie pozwalają im na to. W okolicy naszego ośrodka grasuje ktoś i poluje na bociany. Strzela do nich i robi krzywdę. Jeśli ktoś z Państwa coś widział/wie bardzo prosimy o informację. Za wskazanie sprawcy/sprawców nagroda! – napisano na stronie FC ośrodka.

– Bociana znalazł nasz sąsiad. Biegał zakrwawiony po jego podwórku.  Wzięliśmy go do nas. Rentgen wykazał, że strzelano do niego. Całe skrzydło miał poranione śrutem. Ten strzał spowodował, że ptak spadł z wysokości i do tego połamał sobie skrzydło w kilku miejscach. Na pewno nie był to przypadkowy postrzał. Z charakteru postrzału można wywnioskować, że do ptaka mierzono. Oczywiście zaopiekujemy się nim, tak jak dziesiątkami innych dzikich zwierząt. Jest szansa, że bocian zdoła odlecieć, a jeśli nie – przezimuje w ośrodku – mówi prowadzący Klekusiowo Mieczysław Żuraw.

Tak blisko ośrodka postrzelonego bociana znaleziono po raz pierwszy, ale w okolicy zdarzały się podobne przypadki.  Niedawno do ośrodka trafił postrzelony łabędź. Sprawę zgłoszono policji, ale pomóc w znalezieniu strzelca może tez nagroda pieniężna. Ośrodek przeznaczył 2 tys. zł, jeśli ktoś wiarygodnie wskaże sprawcę tych polowań.

Dlaczego ktoś strzela do bocianów, łabędzi? Przecież to ptaki, które raczej nikomu nie przeszkadzają i cieszą się olbrzymią sympatią. Na takie pytanie pan Mieczysław nie potrafi odpowiedzieć.

– Po prostu, niektórzy mają źle w głowach – kwituje.     

Klekusiowo to ośrodek wyjątkowy. W okolicy nie ma żadnego innego miejsca, gdzie sprawowana jest opieka nad chorymi, czy też rannymi dzikimi zwierzętami. Jak bardzo to potrzebne, wskazuje liczba zwierząt, którymi właśnie teraz zajmuje się ośrodek. Jest ich 150! A personel ośrodka to zaledwie cztery osoby.

Klekusiowo nie ma żadnych dotacji, dofinansowań, instytucjonalnego wsparcia. Utrzymuje się niemal wyłącznie z darowizn. Warto więc wejść na ich stronę internetową (klekusiowo.pl) lub facebookową (www.facebook.com/Klekusiowo/), zobaczyć czym się zajmują i dołożyć swoją cegiełkę.

 Więcej o ośrodku w wydaniu gazetowym Nowin Jeleniogórskich

Fot. Klekusiowo     

4 komentarze

 1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Waszyngton rozpatruje zakaz wjazdu do Ameryki dla czołowych przedstawicieli reżimu PiS. Znany globtroter i podróżnik Kaczyński, brat znamienitego lotczyka IVerpe Lecha, raczej się tym nie przejmie, ale dla pana Andrzeja byłby to wybitnie siarczysty policzek w r*ja. Zawsze i wszędzie ***** ****.

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Temu Dudzie zamiast selfie z Bidenem na korytarzu przy windzie pozostanie selfie z Kukizem przy korycie.

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Szantażowanie i kupowanie posłów przypomina mi końcówkę rządów Janukowycza. Skończył na zesłaniu u Putina. Państwo PiS znajduje się w podobnym momencie. Ruski ład i korupcja. Żądam ujawnienia nazwisk szantażowanych posłów!

 4. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Oczywiście to jest fałszywka towarzyszy radzieckich i agentów, ta rzeszowska siostrzenica brudzińskiego.
  Ale, jeśli pójść dalej, to ….
  Cała Polska się z was śmieje pis dzielcy złodzieje ..
  Życzy wam..
  Skrzynka de@billa dworczyka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.