Jeleniogórzanie hojnie wspierają zbiórkę darów dla potrzebujących w Ukrainie. Wczoraj (25.02) dotarł na granicę pierwszy bus z darami od mieszkańców naszego regionu. Dzisiaj (26.02) zbiórka trwa od godz. 16. na parkingu przy dawnym Tesco przy ul Jana Pawła II. Dary zbierane są także w hotelu Europa przy ul. 1 Maja. Co jest potrzebne? Zobaczcie listę i wspierajcie. Dzisiaj (26.02) o godz. 16.00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaplanowana jest manifestacja solidarności z walcząca Ukrainą.

W Jeleniej Górze całą dobę działa telefon w Centrum Zarządzania Kryzysowego. Tam można zgłaszać, co jest potrzebne dla Ukraińców oraz jakie macie możliwości wsparcia.

Zbiórka pomocy humanitarnej Ukrainy w Jelenia Góra 26.02 godz. 16.00 na parkingu byłego Tesco ul. Jana Pawła II. Potrzebne są: sprzęt hydroelektryczny, hemostatyczny, gaz konopny, filtry do wody, świece, krótkofalówki (radio telefony dla kontakty dal wojskowych), apteczki, puszki z wyżywieniem, świeczki, latarki, ciepłe koce i wszystko, co możesz pomóc.

Hotel Europa. Jelenia Góra. Miejsce zebrania rzeczy, a potem stamtąd będą wyjeżdżać busy. Adres: 1 Maja 16/18. Telefon: 576 147 885. Lista niezbędnych rzeczy:- turystyczne butle gazowe- Banki mocy- Produkty higieniczne- Zestawy pierwszej pomocy- Koce- Ręczniki- Ciepłe ubranie- Wszystko dla małych i średnich dzieci- Pieluchy dla niemowląt- Jedzenie dla dzieci- Ubrania dziecięce-Słodycze dla dzieci- Herbata,- Jednorazowa zastawa stołowa- Żywność o długim okresie przydatności do spożycia.

Od poniedziałku (28.02) w Żłobku- Przedszkolu przy ul. Jagiellońskiej 26 e rusza zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Zbieramy: pieluchy, mokre chusteczki , mleko modyfikowane, koce , śpiwory,środki czystości i higieny osobistej wodę mineralna, środki opatrunkowe , żywność z długim terminem przydatności .To tylko kilka rzeczy z listy potrzebnych , ale tak naprawdę przyda się wszystko .

Jeleniogórzan i miejscowych firm deklarujących wsparcie dla Ukraińców przybywa z każdą chwilę. Ich listę znajdziecie na FB na profilu Ukraińcy w Jeleniej Górze.

Pilnie potrzebujemy wsparcia. Mamy możliwość wspólnie pomóc wszystkim migrantom i uchodźcom z jednego z zamkniętych ośrodków ds. cudzoziemców. Dajmy im choć odrobinę radości! We Wrocławiu od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca w BarbaraInfopunkcie przy ul. Świdnickiej 8B (godz. 12:00 do 17:00)zbieramy: – środki do prania: proszki/ płyny do prania/ płyny do płukania/ w tym proszki dla dzieci, – środki higieny osobistej: mydła/ żele do mycia/ szampony do włosów/ szampony na wszy/ dezodoranty/ patyczki do uszu/ balsamy do ciała/ kremy do ciała/ pomadki ochronne/ sudokrem/ pasty do zębów/ szczoteczki do zębów,- nową bieliznę dla kobiet i mężczyzn,- dresy dla kobiet i mężczyzn,- bieliznę dla dzieci,- słodycze fabrycznie pakowane. Dodatkowo można przynosić do Centrum Praw Kobiet przy ul. Ruskiej 46A, w godzinach poniedziałek – czwartek 10:00-18:00piątek 10:00-14:00Oraz w Fabryce Sensu, Benedykta Polaka 21/4 , wtorek – 9.00-18.30środa 9.00-17.00; czwartek 9.00-19.00; piątek 9.00-17.00Jak również do Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej 1 -3 (dawna zajezdnia tramwajowa Dąbie) – budynek z kolumnami, po prawej stronie od poniedziałku do piątku 9:00 – 16:00 W razie pytań, prosimy o kontakt meilowy: matkinagranice@gmail.com.

Jeśli jesteś spoza Wrocławia, bądź nie masz jak nam dostarczyć darów rzeczowych wspomóż naszą zrzutkę, z której będziemy kupować nową bieliznę, której nie uda się nam zebraćhttps://zrzutka.pl/ehaxvj.

JELENIOGÓRSKIE SZKOŁY DLA UKRAINY

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze jest koordynatorem wsparcia dla Ukrainy objętej wojną. Pomoc kierujemy zarówno do osób poszkodowanych i znajdujących się na terytorium Ukrainy, jak również dla uchodźców, którzy zostaną objęci opieką przez samorząd jeleniogórski.

W każdy piątek do godz. 20.00 szkoła będzie przyjmowała artykuły i środki pomocy, które chcielibyście przekazać.Potrzebne artykuły: wszelkie środki opatrunkowe, dezynfekujące rękawiczki, strzykawki, igły, zestawy do wlewów dożylnych, gazy, środki przeciwbólowe, bandaże, maty do spania, śpiwory, koce, jedzenie dla dzieci, produkty do higieny osobistej, składane łóżka, ubrania dziecięce, łóżeczka i kojce dla dzieci. ul. 1 Maja 39/41 75-642-39-00, handlowka@post.pl

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych włączają się do akcji „Jeleniogórskie szkoły dla Ukrainy”. Zwracamy się z prośbą odo Was o pomoc w zbiórce artykułów takich jak: wszelkie środki opatrunkowe, dezynfekujące rękawiczki, strzykawki, igły, zestawy do wlewów dożylnych, gazy, środki przeciwbólowe, bandaże, maty do spania, jedzenie dla dzieci, produkty do higieny osobistej , składane łóżka, ubrania dziecięce, łóżeczka i kojce dla dzieci, pampersy, butelki dla dzieci, chusteczki mokre, zabawki, słodycze dla dzieci. Zbiórkę w szkole koordynuje pedagog Dorota Zdanowska i to właśnie do jej gabinetu prosimy przynosić dary.

Kolejny punku zbiórki dla Ukrainy otworzyła ochotnicza straż pożarna w Jeleniej Górze przy ulice Wiejskiej 85B. Tutaj możecie przynosić rzeczy takie jak: suchy prowiant/ żywność trwała/ herbata i kawa- jedzenie i słodycze dla dzieci – środki medyczne / środki higieny- odzież i buty (np. kurtki, bluzy, dresy, spodnie, …)- odzież i buty dziecięce / pampersy- koce/ pościele /kołdry/ poduszki/ materace- latarki / powerbanki / krótkofalówki I inne rzeczy też. Kontakt do osoby na miejscu: 533 289 962 Jakub

We wtorek (1 marca) do świetlicy przy kościele Jana Chrzciciela w Cieplicach przyjeżdża grupa 20 uchodźców z Ukrainy. Dorośli i dzieci (najmłodsze dziecko ma 2 latka). Wśród potrzebnych rzeczy są (na tę chwilę):- żywność- kosmetyki- chemia. Rzeczy można dostarczać do świetlicy w poniedziałek 28 lutego w godzinach od 15 do 18. Więcej info pod numerami telefonów:+48606100512 (@Dominka Staszak)+48605896723 (Dorota Bany).

Pomoc prawna

8 komentarzy

 1. Wiceminister zdrowia: W Polsce mamy 120 szpitali, które zadeklarowały pomoc rannym z Ukrainy. Mamy ok. 70 tys. miejsc przeznaczonych dla osób, które wymagają operacji chirurgicznej lub ortopedycznej, mogą być osoby poparzone, które wymagają pomocy.

  • Dlaczego tak mowisz mamy 21 wiek co bylo kiedyś to przeminęło z wiatrem nie możemy cale zycie oskarżać ich bo kiedy nasi przodkowie walczyli z nimi. Dlaczego dzieci maja placic swoja krwia nie sa niczego winne. Chce się płakać co sie dzieje jak cierpią teraz z zimna z głodu i w strachu siedzą
   Nie chcialabys tego doświadczyć nie życz komus co tobie nie mile. Ciekawa jestem jak bys sie zachowala i mowila jak by ciebie to dotknęło i twoja rodzine chcialabys zeby ktos tak pisał zeby wam nie pomagali tylko innym nie sadze.

 2. Jeszcze nie dawno chciałeś pomagać nachodżcom, do glinianej kaczki,już ci się odwidziało ? Oto idioci sami nie wiedzą czego chcą,tacy mieliby rządzić Polską -nigdy !

 3. Tam jest wojna nie widzisz idioto -trzeba reagować szybko. PO czyli Grocki chciałzlikwidować 800 szpitali więc i tak Polaków by nie leczyli więc nie jęcz!

 4. Dlaczego tak mowisz mamy 21 wiek co bylo kiedyś to przeminęło z wiatrem nie możemy cale zycie oskarżać ich bo kiedy nasi przodkowie walczyli z nimi. Dlaczego dzieci maja placic swoja krwia nie sa niczego winne. Chce się płakać co sie dzieje jak cierpią teraz z zimna z głodu i w strachu siedzą
  Nie chcialabys tego doświadczyć nie życz komus co tobie nie mile. Ciekawa jestem jak bys sie zachowala i mowila jak by ciebie to dotknęło i twoja rodzine chcialabys zeby ktos tak pisał zeby wam nie pomagali tylko innym nie sadze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.