– Chodzi o to, by Program „Działaj Lokalnie”, dzięki któremu co roku realizowanych jest kilkanaście lokalnych projektów w 16 gminach był kontynuowany – wyjaśnia Julia Jankowska ze Stowarzyszenie Kaczawskie.

-Z powodu pandemii straciliśmy nasze źródło dochodów – działalność edukacyjną prowadzoną w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej – wyjaśnia. – W tej konkretnej sytuacji obostrzenia związane z pandemią nie tylko uniemożliwiły prowadzenie działalności, ale zdusiły lokalne działanie, wolontariat, uszczupliły zasoby kadrowe i realny wpływ na społeczność – tłumaczy.

Wesprzyj. Wpłać  choć złotówkę

Podczas tych różnorodnych działań edukacyjnych zdobywali pieniądze na wkład własny (ok. 28.000 zł rocznie) wymagany do prowadzenia Programu „Działaj Lokalnie”. – Dzięki niemu przez 13 lat zrealizowaliśmy ponad 180 projektów z obszaru 16 gmin. W tym roku po raz pierwszy jego dalsze funkcjonowanie jest zagrożone – alarmuje pani Julia.

Stowarzyszenie Kaczawskie, odpowiedzialne za jego przebieg, uruchomiło zbiórkę na wspieram.to. Jej cel to 20 000 zł. Zbiórka ruszyła 10 grudnia i zakończy się 10 stycznia 2021 roku na wspieram.to/dzialanieniewygasa.

Kraina Wygasłych Wulkanów nie wygasła!

Stowarzyszenie Kaczawskie od 18 lat dba o rozwój Krainy Wygasłych Wulkanów. Non-profit zrzesza ludzi, biznes i samorząd lokalny wokół Gór i Pogórza Kaczawskiego. Ma jasny cel – chce, żeby Karina Wygasłych Wulkanów stale się rozwijała i była znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dba o to, żeby aktywni mieszkańcy znajdowali wsparcie i finansowanie dla swoich inicjatyw. Umożliwia to między innymi Program „Działaj Lokalnie”, współfinansowany przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności, który w Krainie Wygasłych Wulkanów realizowany jest od 13 lat.

Losy Programu „Działaj Lokalnie” są w naszych rękach. Pokażmy, że w Krainie Wygasłych Wulkanów działanie nie wygasa! – apeluje o wsparcie Julia Jankowska.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.