Kolarskiego busa ukradł – wykorzystując okazję – 34-letni jeleniogórzanin. Odjechał z Mysłakowic w kierunku Wrocławia, a gdy w okolicach Radomierza zlokalizowali go policjanci – podjął ucieczkę. Zakończył ją, uderzając w jadący przed nim pojazd.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież pojazdu oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej – relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

– 13 lutego 2023 roku, około godziny 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o kradzieży pojazdu marki VW Transporter. Do zdarzenia doszło na parkingu pod jednym z dyskontów spożywczych w Mysłakowicach. Kierowca prowadził busa, towarzysząc grupie kolarzy, a gdy jeden z cyklistów źle się poczuł, mężczyzna na parkingu wysiadł na chwilę z auta, aby sprawdzić co się z nim dzieje. Ten moment wykorzystał 34-latek, wsiadł do auta i odjechał. Wartość skradzionego auta oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych. Dyżurny o przestępstwie powiadomił patrole, który rozpoczęły poszukiwanie pojazdu i mężczyzny podejrzewanego o jego kradzież. Kilkanaście minut po zgłoszeniu funkcjonariusze poszukiwany pojazd zauważyli na krajowej „3” w Radomierzu i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował i nadal kontynuował ucieczkę. Kilka minut później uderzył w pojazd jadący przed nim, a zaraz po tym został zatrzymany. Kierującym okazał się 34-letni jeleniogórzanin. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on być pod działaniem środków odurzających, do zażywania których sam się przyznał. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Fot. KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.