Przy remontach jeleniogórskich ulic drogowcy spieszą się, by jak najwięcej zrobić przed opadami śniegu. W kilkunastu miejscach w mieście trwają intensywne roboty.

-Intensywnie pracują ekipy na kilku odcinkach ulicy Wojska Polskiego. Dziś przekładany był gazociąg średniego ciśnienia w rejonie mostu na Młynówce (a jest to jeden z ważniejszych etapów całości tej inwestycji) – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy magistratu jeleniogórskiego.

Ponadto instalowano kable do lamp oświetlenia ulicznego na fragmencie ulicy Cinciały, przy konserwacji balustrady na moście w Sobieszowie.

Finalizowana jest przebudowa „wyspy” na skrzyżowaniu ulic Różyckiego i Ogińskiego na Zabobrzu, i in.

W dwóch miejscach – przy ul. Noskowskiego i Ptasiej trwają wstępne prace przy montażu gniazd do ładowania elektrycznych samochodów (finalizowane będą w styczniu 2022).

Równocześnie sukcesywnie trwa wypełnianie ubytków w asfalcie niektórych odcinków różnych jezdni w mieście, żeby przed ewentualnym okresem zmiennych temperatur szkodzących trwałości nawierzchni, zmniejszyć liczbę miejsc, w których mogą następować zniszczenia.

W przypadku ulicy Kasprowicza trwa ustalanie harmonogramu robót, które będą realizowane w przyszłym roku – ze względu na złożoność tej inwestycji proces uzgodnień, terminów projektów i konkretnych etapów pracy musi być szczegółowo ustalony.

*

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.