Jeleniogórscy i kamiennogórscy policjanci podsumowali akcję „Prędkość”, którą prowadzili w niedzielę, 19 września. Efekt to  dwa zatrzymane prawa jazdy i 59 mandatów za przekroczenie prędkości.

Zdecydowanie gorzej wypadli kierowcy na drogach Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego. Efektem prowadzonych tu działań było ujawnienie 54 przypadków przekroczeń prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1 kierowcę, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Ogólnie skontrolowano 65 pojazdów.

Spokojniej kierowcy jeździli w powiecie kamiennogórskim. Tu tylko pięciu kierujących zasłużyło na mandat karny w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jednemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy w związku z przekroczeniem limitu dozwolonej ilości punktów karnych.

Jutro (wtorek, 22 września) może być powtórka z rozrywki, bo drogówka w całym kraju zapowiada rzucenie wszystkich sił do wyłapywania piratów drogowych. Taki ma być finał trwającej od tygodnia europejskiej akcji „road safety days”. Jej celem jest, by podczas jej trwania nikt nie zginął na drogach. W Polsce efekty trudno uznać za zadawalające. Od ubiegłego czwartku, gdy akcja się zaczęła,  codziennie były śmiertelne ofiary zdarzeń drogowych. Zginęły aż 24 osoby. Najwięcej wczoraj, bo 11. W ciągu całego tego roku były tylko cztery takie dni, gdy na polskich drogach nikt nie zginął.    

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.