Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego, którzy przynieśli do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu dwa granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały znalezione w lesie w okolicy Lubania podczas zbierania grzybów.

Miejsce, w którym pozostawione zostały granaty zostało zabezpieczone, zamknięto drogę, wstrzymano ruch kołowy i pieszy. Ewakuowano mieszkańców osiem pobliskich budynków mieszkalnych oraz funkcjonariuszy policji wraz z osobami w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, w sumie 43 osoby. Przybyły na miejsce patrol saperski z Bolesławca podjął niewybuch, który następnie został zdetonowany. Specjaliści – policjanci i saperzy – byli bardzo zdziwieni zachowaniem grzybiarzy.
Policjanci apelują, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy też rozbrajać. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Miejsce ujawnienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.