19 stycznia br. w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Kierujący busem potrącił 79-letnią kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Policja apeluje o ostrożność! Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz przestrzegajmy obowiązujących przepisów.

19 stycznia 2022 roku, około godziny 11.00 w Jeleniej Górze na ul. Różyckiego doszło do wypadku z udziałem pieszej.

Jak ustalili policjanci, 28-letni kierujący pojazdem marki Citroen jadąc od ul Jana Pawła II w kierunku centrum potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 79-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Doznała obrażeń powyżej dni 7.Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.

Tego samego dnia, około godziny 7.50 w Jeleniej Górze na ul. Wolności doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Jak ustalili funkcjonariusze, 40-letni kierujący pojazdem marki Mitsubishi na łuku drogi stracił panowanie nad autem, uderzył w latarnię, a następnie przeleciał przez chodnik i uderzył w drzewo. Okazało się, że mężczyzna kierował autem w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,3 promila. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.