Ciekawi jesteście, jak wygląda gabinet prezydenta miasta? Czy ratusz ma podziemia? Co kryje wieża z zegarem? Jeśli tak, to wybierzcie się 28 września na spacer z przewodnikiem.


Szóste spotkanie z cyklu „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne” rozpocznie się przed Muzeum Karkonoskim o godzinie 9.00. Spotkanie poświęcone jest historii Ratusza w Jeleniej Górze.

Po wykładzie w muzeum udacie się na spacer i przejdziecie do ratusza, gdzie po wizycie w gabinecie prezydenta Jerzego Łużniaka, zostaniecie oprowadzeni po obiekcie i poznacie wiele tajemnic tego pięknego gmachu.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na”Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.