Jeleniogórski teatr debiutuje z nową sceną kameralną. 4 i 5 grudnia na deskach Sceny Kawiarnianej o godz. 20.00 obejrzycie spektakl pt. „Pierwiastek z miłości” w reż. Marcina Sosnowskiego. Wystąpią Jacek Grondowy i Anna Ludwicka-Mania, znani i lubiani aktorzy Teatru im.Cypriana Kamila Norwida.

Aktorom towarzyszyć będą muzycy: Robert Wróblewski – fortepian i Marcelina Wróblewska – skrzypce. Na premierze każdy widz otrzyma kawę/herbatę i ciasto jak na Scenę Kawiarnianą przystało.

Spektakl oparty jest o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenek nawiązujących do małżeńskiej tematyki w konwencji komediowej, ale też poważniejszej, mówiących o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem , opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.

Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki.

Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności – „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, czy „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmita. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń , perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.

Spektakl jest zrealizowany w ramach cyklu Inicjatywy aktorskie Teatru im.Cypriana Kamila Norwida.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.