Na plakacie widać wizerunek trzech działaczek nieformalnej inicjatywy “Aborcyjny Dream Team” z ich nazwiskami. Obok pokazano abortowany ludzki płód.
– W Jeleniej Górze – Cieplicach zawisł banner „Stop Mafii Aborcyjnej”. Akcja ma na celu ostrzeżenie ludzi przed dramatem, jakim jest zabicie własnego dziecka i nagłośnienie takich zbrodni. Banner w tym miejscu już raz został zniszczony, został powieszony nowy – informuje Adam Brawata z Fundacji Pro – Prawo do życia.
Baner nie wywołał na razie reakcji mieszkańców. Nikt nie zwracała się w tej sprawie ani na policję, ani do straży miejskiej.
– Nie było zgłoszeń w sprawie banera – informuje rzecznik jeleniogórskiej straży miejskiej Artur Chmielewski. – Nie ma podstaw, aby straż miejska podejmowała interwencję z własnej inicjatywy, ale każdy kto uzna, że jest poszkodowany opublikowaną treścią, poczuje się nią urażony czy zgorszony może do nas się zgłosić, wtedy podejmujemy postępowanie.
– Dyżurny komisariatu w Cieplicach, w ostatnich dniach nie przyjmował takich zgłoszeń – to z kolei informacja od Edyty Bagrowskiej, oficer prasowej jeleniogórskiej policji. – Było zgłoszenie, ale z połowy września. Wtedy chodziło o uszkodzony baner. Zgłoszono zniszczenie mienia. Policja ustaliła sprawczynię, która obecnie ma zarzut wykroczenia i czeka na rozstrzygnięcie sprawy przez sąd.

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.