Blisko setka osób protestowała przeciwko planom budowy obwodnicy Szklarskiej Poręby, która ma przebiegać po aktualnie istniejącej Drodze pod Reglami. Przeciwko temu pomysłowi protestowali wspólnie mieszkańcy Michałowic, Jagniątkowa, ale także ze Szklarskiej Poręby.

Protest zorganizowano w miejscu w którym ma powstać łącznik między przyszłą obwodnicą, a drogą łączącą Michałowice i Jagniątków.

– Jako mieszkańcy Michałowic cieszymy się ciszą i spokojem. To nas wyróżnia od coraz bardziej urbanizujących się miasta typu Karpacz, czy Szklarska Poręba. Do nas przyjeżdżają ludzie szukający spokoju. Pomysł zbudowania po śladzie Drogi pod Reglami obwodnicy oznacza utratę walorów naszej miejscowości – powiedziała podczas protestu Anita Zając, przewodnicząca Rady Osiedla Michałowice – Zagrożenie jest realne bo już pojawiły słupki geodezyjne wieszczące przyszłą budowę. Zbieramy podpisy pod protestem aby powstrzymać realizację tego niemądrego pomysłu.

W podobnym tonie wypowiedział się Sławomir Banaszak mieszkaniec Jagniątkowa. Zwrócił uwagę na to, że pomysł władz Szklarskiej Poręby oznacza, że chcą oni rozwiązać swój problem komunikacyjny kosztem nas sąsiadów Jagniątkowa (dzielnica miasta Jelenia Góra) i Michałowic (osiedle leżące w granica miasta Piechowice).

Czy obawy mieszkańców Michałowic i Jagniątkowa są uzasadnione. Może zagrodzenie jest wyimaginowane ? W tej kwestii wypowiedział się burmistrz Piechowic Jacek Kubielski.

– W tej chwili jest procedowana decyzja środowiskowa drogi nazywanej obwodnicą od granic Szklarskiej Poręby do rozdroża przy Kamieńczyku. W tej dokumentacji jest wspomniane, że będzie II etap obwodnicy po śladzie Drogi pod Reglami. Z drugiej strony wpłynęła do nas, do urzędu miasta Piechowice, do uzgodnienia strategia Szklarskiej Poręby w której to wprost napisano, że droga leśna od hotelu „Las” plus Droga pod Reglami przewidziana jest pod obwodnicę Szklarskiej Poręby. Ten nasz dzisiejszy sprzeciw daje argumenty, żeby powiedzieć jasno i wyraźnie, że nie zgadzamy się na coś takiego.

Wśród protestujących byli także Piotr Rostkowski, trener reprezentantów Polski w biegach średnich oraz Grzegorz Sokoliński, przewodniczący Lokalnej Organizacji Turystycznej. Pierwszy z nich przybył na protest aby obronić Drogę pod Reglami przed jej unicestwieniem gdy wiadomo, że jest to magnes który ściąga w Karkonosze wiele grup sportowych. Grzegorz Sokoliński, były burmistrz Szklarskiej Poręby protestując chce obronić przed zniweczeniem jeden z najważniejszych produktów Szklarskiej Poręby jakim są trasy biegowe i rowerowe tak potrzebne aktywnym turystom.

(tok)

4 komentarze

  1. jaki chory mózg zaprojektował tam obwodnicę??? już nigdzie spokoju, zieleni, czystego powietrza? Wszedzie musi być wycie silników i stada żadnych, bo „im się należy” pseudoturystów?

  2. Durny pomysł
    A były burmistrz Szklarskiej wszędzie musi się pokazać aby ponownie wygrać wybory, ale już zapomniał jakim był złym burmistrzem i niestety ludzie się już nie dadzą nabrać!!!

  3. Genialny pomysł ! Warto tam zrobić w końcu fajną, szutrową drogę, może jakieś oświetlenie, Ale asfalt ? Pomysłodawców należy zamknąć w trybie pilnym w wariatkowie i wyrzucić klucze. Albo w jakimś seminarium, niech księża mają używanie :-))

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.