Po tym jak UOKiK wymierzył surowe kary za organizacje specjalnych pokazów. Z tego rodzaju spotkań ludzie wychodzą z niepotrzebnymi im i drogimi kołdrami, garnkami czy sprzętem medycznym, można było przypuszczać, że ten proceder zaniknie. Nic z tego.

Nie tak dawno, 30 listopada 2021, odbył się pokaz organizowanym przez firmę Expectes w hotelu Merkury. Jak alarmuje nasz czytelnik, pan Andrzej:

„Tematyka spotkania była odmienna od podawanej w telefonicznych zaproszeniach. Poproszono nas też o podanie swoich danych osobowych, czego wcześniej nie zapowiadano. Na pokaz zostali zaproszeni sami starsi ludzie.”

Pan Andrzej dokonał zakupu za 12 tysięcy złotych. Transakcja dotyczyło całego zestawu – sprzęt do masażu oraz artykuły gospodarstwa domowego. Sprzęt został mu wydany na parkingu przed hotelem. Na poczet zakupu nasz czytelnik dokonał wpłaty w wysokości 900 złotych.

Kiedy wrócił do domu i rozpakował swoje zakupy, okazało się, że nie spełniały one jego oczekiwań. Jak sam określił, była to „tania chińszczyzna bez atestów, nie warta swojej ceny”.

Klient chciał skorzystać z prawa odstąpienia od umowy kupna. Stosowne pismo będące odstąpieniem od umowy wysłał 3 grudnia, a w kolejnych dniach towar odesłał w całości. Warto zaznaczyć że dotrzymał terminu zwrotu sprzętu w przypadku odstąpienia od umowy, które sam sprzedający wyznaczył na 9 grudnia.

Firma odpowiedziała na pismo pana Andrzeja, proponując mu aneks do umowy, na mniejszą kwotę. Namawiano go, aby z części zakupów nie rezygnował. Nasz czytelnik pozostawał nieugięty. Niestety, wpłaconej zaliczki 900 złotych do dziś nie otrzymał.

I najważniejsze. Firma, z która nasz czytelnik ma tak niemiłe doświadczenia, zapowiada kolejne pokazy w Jeleniej Górze połączone ze sprzedażą. Pan Andrzej, za naszym pośrednictwem, chciałby uczulić potencjalnych klientów, aby bardzo rozważnie podejmowali decyzje. Sam się czuje poszkodowany, a w wręcz oszukany przez organizatora pokazów. W internecie dostępne są opnie na temat poznańskiej firmy. Pan Andrzej nie jest jedyną osobą, która czuje się poszkodowany przez organizatora pokazów. Łatwo też odnaleźć zakupione przez pana Andrzeja przedmioty w ofercie internetowych sklepów. Tam zapłaciłby za obydwa mniej niż 2 tysiące złotych.

5 komentarzy

  1. W Kowarach w Domu Kultury też są organizowane co rusz takie imprezki nabijania ludzi w butelkę. Cwaniaczki cholerne.

  2. Ja na te wszystkie spotkania w u Kurzaka i w Europie się chętnie umawiam, tylko nigdy na nie nie idę. Tyle można tym ludziom pomóc, żeby nikt ich nie oszukał.

  3. Z drugiej strony tych, którzy pomagają to organizować, udostępniając odpłatnie i regularnie swoje lokalne, też powinno pociągnąć się do jakiejś odpowiedzialności. Przecież są świadomi, że uczestniczą w oszustwie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.