Na minimum 40 zatrzymał się licznik włamań i kradzieży, których dopuścił się w Jeleniej Górze 28-letni mężczyzna bez stałego adresu zamieszkania. Nakradł za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji i Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz groźby karalne i uszkodzenie ciała o informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dopuścił się w ubiegłym roku w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Ma on na koncie między innymi kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych, kontenera budowlanego, do samochodów i do byłego zakładu pogrzebowego. Ponadto kradł w dyskontach spożywczych i drogeriach. Jego łupem padły rowery, narzędzia, elektronarzędzia, kable, kosmetyki oraz inne rzeczy przedstawiające dla niego jakąś wartość. W sumie ma na sumieniu przynajmniej 40 takich czynów. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna pobił również swoją partnerkę, której groził pozbawieniem życia. Okazało się, że przestępstwa popełniał w warunkach, tzw. „recydywy” i uczynił sobie z nich stałe źródło dochodu.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane informacje. Policjanci w trakcie czynności odzyskali część skradzionego mienia. 28-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 3 stycznia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.