W trzecim podejściu miasto rozstrzygnęło przetarg na dokończenie remontu al. Wojska Polskiego. Zapłaci więcej niż przewidywało, ale samorządowcy uznali, że dłużej nie ma co zwlekać, bo ceny szybko nie spadną.  

O decyzji informuje prezydent Jerzy Łużniak na swoim profilu facebookowym.

– Rozstrzygnęliśmy przetarg na II etap remontu Alei Wojska Polskiego. Wygrało go konsorcjum firm Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. wraz z partnerem Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym ”COM-D” Z Jawora. Wartość zadania według najkorzystniejszej oferty to 7 937 523,94.  Miasto na ten cel w budżecie zabezpieczyło 6 379 719,00 zł. Na najbliższej sesji rady miejskiej (25 sierpnia), wraz z radnymi będziemy dokonywać zmian w budżecie, aby dodać brakującą kwotę.  Przebudowa Alei Wojska Polskiego zgodnie z zapisami w umowie ma zakończyć się w II kwartale roku 2022 – napisał prezydent.

Ostatecznie miasto zapłaci więc nawet więcej niż wynikało z ofert w pierwszych dwóch przetargach. W pierwszym przetargu, unieważnionym w połowie czerwca, wpłynęły dwie oferty – jedna z zaproponowaną ceną ryczałtową prawie siedmiu milionów i druga, z ceną bliska 7,9 mln zł. W kolejnym przetargu pojawił się tylko jeden potencjalny wykonawca, a obecny zwycięzca – konsorcjum jeleniogórskiego JPRD i PUPiH „Comd” z Jawora”. Wtedy zaproponowali prawie 7,85 mln zł.

II etap przebudowy alei Wojska Polskiego Przebudowa obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Jana Matejki o długości 637 metrów. Zaplanowano jezdnię o szerokości 3 m, pas ruchu rowerowego o szerokości 1.50 m, budowę zatok autobusowych. Jednia ma otrzymać nawierzchnię z betonu asfaltowego, drogi rowerowe nawierzchnię bitumiczną, zatoki autobusowe nawierzchnię z kostki kamiennej surowo – łupanej. W ramach zadania przewiduje się regulację pionową wszystkich urządzeń technicznych z wymianą zwieńczeń na nowe na długości przebudowywanego odcinka ulicy.

Wykonawca zobowiązany będzie do oczyszczenia kanału i przyłączy kanalizacji deszczowej z namułów. Przewiduje się remont istniejących sieci gazowych, polegający na wymianie gazociągów. Remont wykona na koszt własny właściciel sieci gazowe. Oświetlenie tego odcinak ulicy zostanie zrealizowane w ramach odrębnego zamówienia. Dodatkiem do zadania jest wykonanie remontu części mostu na potoku Pijawnik. Roboty zasadnicze obejmują: wykonanie robót rozbiórkowych, oczyszczenie konstrukcji, zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych, ułożeniu warstwy naprawczej, ułożenie nowej izolacji przeciwwilgociowej i warstwy ochronnej. Podczas remontu przewiduje się wycinkę kolidujących z projektowaną infrastrukturą drzew (9 szt.) oraz wykonanie nasadzeń w ilości 15 drzew z gatunku Tilia Cordata (lipa drobnolistna).

Na ulicy po zakończeniu prac pojawią się kosze na śmieci, stojaki dla rowerów (jedynie przy budynku sądu). Wykonawca dodatkowo musi uwzględnić demontaż wiat przystankowych, które zostaną poddane renowacji.   

1 Komentarz

  1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Waszyngton rozpatruje zakaz wjazdu do Ameryki dla czołowych przedstawicieli reżimu PiS. Znany globtroter i podróżnik Kaczyński, brat znamienitego lotczyka IVerpe Lecha, raczej się tym nie przejmie, ale dla pana Andrzeja byłby to wybitnie siarczysty policzek w r*ja. Zawsze i wszędzie ***** ****.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.