Wczoraj (18.07.23 r.) do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przyjechał mężczyzna w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym kierowania przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec powiatu karkonoskiego przyjechał autem pomimo tego, że nie posiadał uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

18 lipca br. około godziny 10.00 do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosił się 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym kierowania przez niego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dzień wcześniej w nocy został zatrzymany w Piechowicach do kontroli drogowej, podczas której okazało się, że jest on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy.

Policjantka, która prowadziła postępowanie wyczuła od mężczyzny woń alkoholu, choć ten twierdził, że jest trzeźwy przebadano go urządzeniem. Okazało się, że miał blisko 1 promil. Mężczyzna przyjechał do komisariatu swoim samochodem, który zaparkował obok komisariatu, co zarejestrowały kamery monitoringu.

31-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Fot. i info KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.