– „10 minut filmu, 10 lat po powodzi”, to prezentacja, która pokazuje, jak wyglądała Bogatynia tuż po wielkiej fali i porównuje ją z obrazem dzisiejszym. Dzięki obszernemu archiwum fotograficznemu członków Bractwa Ziemi Bogatyńskiej i pasji miłośników fotografii z BG Flash, możemy pokazać ogrom zniszczeń, jakie wywołała powódź 100-lecia w Bogatyni – omawia przedsięwzięcie Paweł Dusza, prezes bogatyńskiej grupy fotograficznej. – Wśród nas jest wielu powodzian, którym dziesięć lat temu woda zabrała większość dorobku. Bogatynia bardzo długo podnosiła się z kolan po tamtych dniach. Powódź z 2010 roku była dla wielu mieszkańców naszego regionu tragicznym wydarzeniem, istotnym dla całej społeczności. Poprzez film chcemy przypomnieć ogrom zniszczeń jakich dokonała powódź, ale też pokazać co, jak i gdzie zmieniło się wzdłuż koryta rzeki Miedzianki.
Inicjatywa jest swoistym podziękowaniem dla darczyńców Bogatyni, których było ponad 1000, a sama realizacja filmu wpisuje się założenie autorów: „Zmieniamy to miejsce na lepsze!”.

Premierę filmu głównego zaplanowano na 7 sierpnia, w dniu rocznicy powodzi. Będzie go można obejrzeć pod adresem, który udostępniamy poniżej. Już teraz publikujemy filmową zapowiedź prezentacji. Więcej o powodzi sprzed 10 lat – przeczytać można w  Nowinach Jeleniogórskich z 4 sierpnia 2020 r.

Poniżej redakcyjne zdjęcia sprzed 10 lat, które w większości wcześniej nie  były publikowane.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.