Pierwsza partia opału, który jeleniogórzanie będą mogli kupić na preferencyjnych warunkach trafiła do współpracującego z miastem składu opału Sombin przy ul. Łomnickiej. Na razie to 26,5 tony ze spodziewanych prawie 1500 ton.

– 9 grudnia br. Miasto Jelenia Góra otrzymało pierwszą dostawę węgla, który ma być rozprowadzany w preferencyjnych cenach. Dystrybucja (sprzedaż) będzie odbywać się według kolejności uprzednio dokonanych zgłoszeń i posiadanego asortymentu. W pierwszej dostawie dostarczono „groszek” (nie „Eko-groszek”) w ilości 26,5 tony… z zamówionych łącznie ok.1500 ton. Kolejne dostawy zapowiadane są w przyszłym tygodniu – informuje prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Dostawcą jest Polska Grupa Górnicza S.A, a wskazanym przez Dostawcę punktem odbioru jest KDW PGG (Kwalifikowany Dostawca Węgla), w przypadku Jeleniej Góry – jest to skład opału SOMBIN, ul. Łomnicka. Dowóz z kopalni (tutaj jest to polski węgiel z KWK „Staszic”) odbywa się transportem drogowym.

Mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy zgłosili swoje zainteresowanie zakupem węgla będą mogli nabyć opał w cenie 1.894 zł/tonę (w przypadku chęci zakupu 1,5 tony opłata wyniesie 2.841 zł). W cenę wliczony jest dowóz do odbiorcy (w granicach miasta).

Z osobą upoważnioną do zakupu będzie kontaktował się telefonicznie pracownik Urzędu Miasta, przekazując informacje o formie i terminie płatności (na wskazane konto bankowe) oraz terminie i sposobie odbioru. Udzieli on także wszelkich innych informacji w sprawie zakupu.

Fot. FC prezydenta miasta

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.