Wczoraj zawiesił działalność punkt masowych szczepień, który mieścił się w hali sportowej ZST „Mechanik”. To z powodu małego zainteresowania. W razie potrzeby – wzrostu ilości chętnych do zaszczepienia lub gwałtownego wzrostu zachorowań punkt może zostać szybko ponownie uruchomiony, bo infrastruktura nie będzie na razie demontowana.

–  Informujemy, że z dniem 15 lipca br. ze względu na małe zainteresowanie udziałem mieszkańców (ze względu na okres wakacyjny) w programie szczepień masowych przeciw COVID-19, zawieszone zostaje funkcjonowanie Punktu Szczepień Powszechnych (PSP) zlokalizowanym w hali sportowej ZST „Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju 10 w Jeleniej Górze. Zadania w obszarze szczepień populacyjnych będą w tym czasie realizowane przez pozostałych 18 zespołów umiejscowionych przy punktach podstawowej opieki medycznej czy Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze. W sytuacji zwiększenia zainteresowania szczepieniami bądź wydania zaleceń dotyczących ponownego uruchomienia punktu niezwłocznie zostaną wdrożone procedury przywracające PSP – brzmi opublikowany komunikat.

Powszechny Punkt Szczepień w Jeleniej Górze przygotowano w połowie kwietnia, w ciągu kilku dni, ale ponad dwa tygodnie trzeba było czekać na jego otwarcie z powodu braku szczepionek.

Wakacje rzeczywiście sprawiły, że liczba osób zainteresowanych szczepieniami spadła. W punktach szczepień mówią, że zgłaszają się o połowę mniej osób. W Jeleniej Górze ten spadek nie jest jednak bardzo drastyczny. W ciągu trzech wakacyjnych tygodni odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców wzrósł z 40,2 do 45,4 proc.  W porównaniu z  innymi miastami to bardzo dobry wynik.   

Link do listy punktów szczepień w Jeleniej Górze:

https://www.jeleniagora.pl/news/punkty-szczepien-przeciwko-covid-w-jeleniej-gorze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.