Przygotowany w Sali sportowej ZST „Mechanik” punkt szczepień był gotowy do pracy już 25 kwietnia. Masowa immunizacja nie mogła się rozpocząć, bo Jeleniej Górze nie przydzielano szczepionek (choć te znalazły się np. na akcję szczepienia poza rejestrację w majówkowy weekend we Wrocławiu; zaszczepiono prawie 3,5 tys. osób). Teraz jeleniogórski magistrat informuje, że w końcu szczepienia na duża skale rusza także u nas.
– Od 12 maja w Punkcie Szczepień Powszechnych (PSP) Jelenia Góra, zlokalizowanym w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” przy u. Obrońców Pokoju 10, zostanie uruchomiony proces szczepień. Na początku tygodnia dotrze pierwsza dostawa szczepionek, jednak ze względu na ograniczoną ich dostępność, punkt wstępnie będzie funkcjonował od środy do piątku. Docelowo, przy realizacji pełnych zamówień, punkt szczepień będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00. Funkcjonuje w nim pięć stanowisk dla zespołów medycznych wykonujących szczepienia. Punkt jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na miejscu są również wolontariusze, którzy pomogą m.in. w wypełnianiu ankiety, skierują do odpowiedniej poczekalni, a także będą czuwać przy pacjentach, którzy dopiero co przyjęli dawkę szczepionki. Zaleca się bowiem, aby po szczepieniu odczekać kilkanaście minut by sprawdzić, jak reaguje nasz organizm – informuje urząd. Szczepienia będą prowadzone dla mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego.
Zarejestrować się na szczepienie można za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl.
Ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami miasto Jelenia Góra wraz z Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej (podmiotem medycznym obsługującym PSP) uruchamia od 10 maja br. rejestrację telefoniczną dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00
Rejestracja prowadzona jest pod nr telefonów:
603033969
607518240
783295322
783295333
W związku z uruchomieniem punktu szczepień, zmieniona zostaje organizacja ruchu w okolicy. Nie można będzie wjechać w ulicę Obrońców Pokoju od Alei Jana Pawła II, a od strony Szklarskiej Poręby zamknięty zostanie lewoskręt. Przy samym punkcie szczepień nie będzie możliwości parkowania. Osobom udającym się samochodem prywatnym polecamy skorzystanie z pobliskiego nieodpłatnego Parkingu wielopoziomowego Galerii Nowy Rynek i dojście do punktu pieszo (przejściem podziemnym).
Przystanki MZK:
Podwale/Nowy Rynek (linie: 1,2,5,7,8,10,11,16,21,22,23)
Dworzec Autobusowy/ Al. Jana Pawła II (linie: 3,33)
Parkingi:
Parking wielopoziomowy – Galeria Nowy Rynek
Parking ul. Obrońców Pokoju / Dworzec Autobusowy
Szczegółowe informacje na temat jeleniogórskiego Punktu Szczepień
Powszechnych, telefony kontaktowe, można znaleźć pod adresami:
https://www.gov.pl/…/szczepim…/mapa-punktow-szczepien

Wykaz i mapa wszystkich punktów szczepień zlokalizowanych w Jeleniej
Górze dostępna pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.