Dzisiejszy porządek obrad Rady Miasta i Gminy Piechowic przewidywał głosowanie w sprawie poszerzenia terenu Karkonoskiego Parku Narodowego o część gminy Pichowice. Zaproponowano np. obszary: Cicha Dolina, Dolina Szklarki i Kamiennej oraz obszar pod Śnieżnymi Kotłami.

Dokładnie o tej sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. Ostatnio wokół projektu zrobiło się bardzo głośno, a mała społeczność Michałowic podzieliła się.

Rada Piechowic jednogłośnie odrzuciła projekt poszerzenia KPN-u. W ten sposób zagłosowało 14 radnych, przedstawiciel Michałowic nie brał udziału w posiedzeniu.

3 komentarze

  1. Czy w związku z tym Pan Burmistrz zostanie usunięty z rady naukowej Parku? :-)))))

  2. Czyli Jelenia Góra pozostanie zdaje się jedynym samorządem, który ochoczo przekazał tereny KPN, drugiego samorządu, który ma tak wyjątkowe podejście do rozwoju gospodarczego nie ma w całych Karkonoszach… co ja mówię na całym Dolnym Śląsku. A mówią, że głupich nie sieją a z wiekiem się mądrzeje… ale to chyba też nie u nas.

  3. Radni brawo 💚. Można w inny sposób chronić przyrodę niekoniecznie zamykając ja przed ludźmi jak było by w przypadku zagarnięcia tych terenów przez KPN

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.