Dom Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie, przez wiele lat (od 1999 roku) prowadzony przez powiat jeleniogórski (obecnie powiat karkonoski), został  przekształcony w dwie 14-osobowe placówki opiekuńczo – wychowawcze „Płomyk” i „Iskierka” oraz w Centrum Opieki nad Dzieckiem.

Te  trzy nowe jednostki są prowadzone przez powiat karkonoski i mają zapewnić opiekę dla dzieci trafiających do pieczy zastępczej z terenu powiatu karkonoskiego. Działalnością tych placówek kieruje Centrum Opieki nad Dzieckiem.

Zmieniła się jednak nie tylko nazwa, ale cały  dom. W wyniku remontu powstała sala konferencyjno-kinowa i studio muzyczne, wyremontowane zostało piętro „Iskierek” i przestrzeń biurowa. Zrobiło się kolorowo i pięknie.  Zamontowano nową instalację elektryczną,  pokoje dzieci zostały odnowione, zakupiono nowe meble. Na zewnątrz budynku utworzono plac zabaw, miejsce ogniskowe oraz boisko do piłki nożnej. Wszystko zostało sfinansowane z budżetu powiatu karkonoskiego i środków Stowarzyszenia Karkonoskie Iskierki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.