Pamiętacie historię z kurtką ratownika GOPR, zabraną (celowo czy przez nieuwagę ?) przez turystę, któremu ratownicy udzielali pomocy? Mamy dobrą wiadomość. Kurtka powróciła do goprowca.

Informację przekazał nam Sławomir Czubak, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR. Ratownicy nie wnikali, czy turysta zabrał kurtkę świadomie czy przez nieuwagę. Najważniejsze, że odzież odzyskano.

Ta sytuacja pokazała, jaką sympatią i szacunkiem cieszą się ratownicy GOPR, bowiem od razu ruszyła akcja zbierania pieniędzy na nową kurtkę. Fundacja GOPR na pewno pożytecznie wykorzysta wszystkie datki.

Przy okazji, po opublikowaniu postu na FB o tym zdarzeniu, rozpoczęła się w internecie dyskusja o modzie na suche morsowanie. Bowiem turysta, któremu ratownicy GOPR udzielali pomocy, wybrał się na Śnieżkę w samych szortach. Wychłodzony, nie był w stanie sam zejść na dół. Pomogli mu goprowcy.

O tym, czy każdy może wybrać się w szortach w góry, jak się przygotować do suchego morsowania i kim są „golasy ze Śnieżki”, przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich 21 grudnia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.