– Wnioskowaliśmy o 21, 5 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych – mówi Krzysztof Wiśniewski, starosta karkonoski. Powiat otrzymał tyko 3,5 miliona złotych.

– Nie poddajemy się i będziemy dalej szukać środków na sfinansowanie remontów dróg powiatowych i mostu w Siedlęcinie – podkreśla starosta.

Powiat karkonoski  wnioskował o wsparcie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych trzech inwestycji: przebudowy drogi powiatowej nr 2646D w Siedlęcinie wraz z mostem, przebudowy drogi powiatowej nr 2755D w Miłkowie oraz przebudowy drogi powiatowej nr 2735D Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki wraz z mostem w Janowicach Wielkich.

Otrzymał 3,5 mln zł na wsparcie ostatniej inwestycji. Pozostałe muszą poczekać. – Nie poddajemy się. Na razie przygotowujemy dokumentację remontu drogi w Miłkowie oraz w Sosnówce – mówi Krzysztof Wiśniewski. -Będziemy zabiegać o pozyskanie pieniędzy na ich remont z innych źródeł – dodaje.

Przebudowa drogi Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki będzie natomiast przebiegać etapami. Remont może rozpocząć się od odcinka drogi biegnącego w obszarze zabudowanym w Janowicach Wielkich. Planowane jest także przygotowanie dokumentacji remontu mostu w Janowicach Wielkich obok budynku Domu Pomocy Społecznej. To zależy od wyników przetargu i tego, ile pozostanie pieniędzy z 3,5 mln zł, przeznaczonych na to zadanie.

Druga koncepcja przewiduje rozpoczęcie remontu tej trasy od Trzcińska. Wkrótce zarząd powiatu karkonoskiego podejmie decyzję, jaki wariant będzie realizowany.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.