Zmiany zaczną obowiązywać od czwartku, 10 września. Zamknięty zostanie odcinek Alei Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Matejki do zbiegu ulic Modrzejewskiej/Teatralnej. Cały ruch przekierowany zostanie na ulice Matejki – Muzealna – Modrzejewskiej (w kierunku do dworca PKP). W tym czasie na tym odcinku wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Zostaną wyłączone z użytkowania zatoki Strefy Płatnego Parkowania.
Zamknięcie tego odcinka ulicy Wojska Polskiego potrwa ok. 10 – 12 tygodni.
W tym okresie zmienią się też trasy kursujących w tej części miasta autobusów MZK.
Na czas remontu pętla autobusu linii 19 zostaje przeniesiona na ul. Ptasią (przystanek tymczasowy Ptasia U. Miasta (postój taksówek przy budynku Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów) gdzie autobusy będą kończyć i zaczynać swój bieg.
Kursy linii 19 z tego przystanku o godz. 09:02, 11:55, 14:32, 18:12 (dni robocze) pojadą trasą przez przystanki Bankowa, M. Skłodowskiej-Curie, Krasickiego, Głowackiego, Wesoła i dalej po trasie.
Inne autobusy jeżdżące zamkniętym odcinkiem Alei Wojska Polskiego pojadą objazdem przez ul. Muzealną i będą się zatrzymywać na przeniesionym tam tymczasowo przystanku Teatr.

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.