Retroskop, pozwalający mniej inwazyjnie operować nowotwory jelita grubego, jest już w jeleniogórskim szpitalu. Do zakupu przyczyniła się Fundacja Orlen.

– Dzięki dofinansowaniu przez Fundację Orlen w wysokości prawie 120 tys. złotych, WCSKJ zakupiło rektoskop operacyjny wraz z wyposażaniem. Urządzenie kosztowało ponad 128 tys. zł i już służy pacjentom – informuje szpital.

W szpitalu cieszą cię, że rektoskop operacyjny wprowadza chirurgię nowotworową w WCSKJ na nowy, wysokospecjalistyczny poziom. Służy małoinwazyjnemu leczeniu operacyjnemu nowotworów jelita grubego. A taka operacja jest najczęściej jedyną nadzieją pacjentów z tego typu schorzeniami. W porównaniu do tradycyjnych metod operacyjnych, dzięki zastosowaniu rektoskopu ogranicza się cierpienie i ból po zabiegu, znacznie przyśpiesza proces rekonwalescencji, a także zmniejsza ryzyko powikłań, w tym także śmierci, szczególnie pacjentów w starszym wieku.

Szpital podziękowania za wsparcie starań kieruje do posłanki Marzeny Machałek, która – jak tłumaczą – osobiście zaangażowała się i wsparła szpitalny wniosek do Fundacji Orlen o darowiznę na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu, ratującego zdrowie i życie pacjentów onkologicznych.

Fot. WCSKJ

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.