Robert Zapora, który wiele lat byl dziennikarzem Nowin Jeleniogórskich, prawdziwą szkolę zawodu przeżył w jeleniogórskiej redakcji Gazety Wroclawskiej. Ciekawie opowiadał o początkach swojego zawodu, co szczególnie zainteresowalo licznie zgromadzonych młodych harcerzy. Wyzwania zawodowe, największe sukcesy, ale równiez i porażki zawodowe, trudy reporterskiego życia, rozterki etyczne szczególnie, kiedy musiał dokumentować tragedie innych osób, aż wreszcie pogodzenie życia rodzinnego z wyzwaniami zawodowymi – te tematy wypełniły początek spotkania.

Specjalnym gosciem benefisu byl Rafał Fronia. To właśnie za wywiad przeprowadzony z jeleniogórskim alpinistą „Trudna droga na szczyt” Rober Zapora otrzymał nagrodę Lokal Press 2017 w kategorii „Wywiad i inne gatunki publicystyczne”. Nie trzeba dodawać, że materiał ukazał sie na łamach Nowin Jeleniogórskich.
Robert z emocjami opowiadał, czym bylo dla niego spotkanie z prawdziwym czlowiekiem gór, który zaledwie kilkanaście dni wcześniej stanął na wierzchołku ośmiotysięcznika Lhotse, czwartego co do wysokości szczytu Ziemi.

Harcerstwo to dla Roberta cos więcej niż pasja, to styl życia, gdzie może sie wykazywać jako znakomity organizator i wychowawca młodzieży. Po pokazie slajdów z różnych okresów jego harcerskiej przygody przyszedł czas na podziękowania oraz wręczenie Robertowi medalu dla „Społecznika na medal”, co pokazuje jak dużą sympatią i szacunkiem cieszy sie harcmistrz Zapora w swoim lokalnym środowisku. Potem do rąk bohatera spotkania trafiła gitara, a zebrana publiczność mogła sobie przypomnieć repertuar przebojów śpiewanych głównie przy ognisku.

Bardzo ciekawa jest wystawa fotografii reporterskiej Roberta Zapory. To kadry, które zatrzymały wspomnienie dawnych wydarzeń. Dla każdego będzie znaczyła coś innego, obudzi inne wspomnienia. Ekspozycja będzie czynna do 19 wrzesnia 2020 r.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.