W oparciu o ustalenia operacyjne i uzyskane informacje wczoraj wieczorem poszukiwania rozpoczęli policjanci z Lwówka.
– Poszukiwania prowadziła Policyjna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Lwówka Śląskiego, a także policjanci z Bolesławca, zaangażowano także przewodniczkę z psem poszukiwawczym. Zaginiona znaleziono po północy. Przebywała w piwnicach ruin budynku w kompleksie leśnym koło Lwówka Śląskiego. Zatrzymany został także poszukiwany mężczyzna – informuje o akcji oficer prasowy lwóweckiej policji Olga Łukaszewicz.
14-latka wyszła z domu do szkoły w poniedziałek, ale tam nie dotarła. Rodzina straciła z nią kontakt więc powiadomiła policję o zaginięciu.
Policjanci ustalili, że nastolatka pociągiem dojechała do Bolesławca. Tam na stacji PKP spotkała się z nieznanym mężczyzną, który może mieć związek z jej zaginięciem. Ustalono też, że dziewczyna mogła planować ucieczkę, bo szukała kontaktów z osobami, które mogłyby znaleźć jej pracę w Niemczech. To skłoniło prokuraturę do wszczęcia śledztwa „w sprawie zwerbowania podstępem małoletniej w celu jej wykorzystania”, bo okoliczności mogły wskazywać, że padła ofiarą handlu ludźmi. Czy te podejrzenia były zasadne ustali prokuratura w Bielsku Podlaskim.

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.