8 marca. Dziś swoje święto obchodzą kobiety. Agata Duda postanowiła wykorzystać tę okazję i zjednoczyć się z Rosjankami. Pierwsza Dama stworzyła rodzaj challengu adresowanego do Polek.

Pierwsza Dama zachęca, żeby w Dniu Kobiet Polki publikowały w mediach społecznościowych swoje zdjęcia. I nie chodzi tu o zwykłe selfie czy portret, ale o kartkę, którą trzymałyby w rękach z umieszczonym na niej hasztagiem: #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę / #Российскиеженщиныостановитевойну. To przesłanie, które ma się rozejść po całym świecie, i „przebić przez rosyjską cenzurę”, trafiając jednocześnie do „serc i umysłów” tysięcy Rosjanek. Prezydent wraz z małżonką podkreślają, że wierzą w siłę kobiet i ich moc do zatrzymania konfliktu.

https://www.youtube.com/watch?v=QC1Qr8dO9DM

„Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny. Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi” – czytamy w apelu Agaty Dudy.

News4Media/fot. screen / Youtube Prezydent.pl

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.