Na 95 proc. szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie robót ma odcinku ekspresowej S 3 między Kamienna Górą a granicą. Właśnie oddano do ruchu docelowy przebieg drogi wojewódzkiej w obrebie węzła Lubawka. A S 3 pojedziemy jesienią.

– Można już korzystać z docelowego przebiegu drogi wojewódzkiej 369, która w obrębie węzła Lubawka przechodzi pod trasą główną drogi ekspresowej. Właśnie przełożono ruch z obecnego by-passu. Wykonawca przystępuje teraz do ostatniego etapu prac wykończeniowych na węźle drogowym Lubawka. Jesienią br. planowane jest udostępnienie odcinka drogi ekspresowej pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką. Wtedy też będzie można wjechać na nią łącznicami węzła Lubawka, które obecnie są zablokowane – informuje GDDKiA.

Na tym odcinku warto zachować ostrożność, bo nadal jest to teren budowy, na którym prowadzone są prace. Zaawansowanie rzeczowe robót na S3 pomiędzy Kamienną Górą, a granicą państwa sięga prawie 95 proc.

Inwestycja jest realizowana w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Wartość umowy na budowę wynosi prawie 900 mln zł. Umowna wartość całej budowanej drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki to prawie 2,5 mld zł. Inwestycja ujęta jest w umowie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Fot. GDKiA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.