27- latek z powiatu lubińskiego odpowie za kradzież pirytu potocznie zwanego „złotem głupców”, którego dokonał z nieczynnej kopalni na terenie gminy Mirsk. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione mienie.

– W niedzielę, 22 maja br., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży eksponatu z sali muzealnej nieczynnej kopalni w Krobicy (gmina Mirsk). Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że podczas zwiedzania kopalni przez zorganizowaną wycieczkę jeden z uczestników zainteresował się „złotem”, które można było podziwiać na wystawie i, wykorzystując nieuwagę osoby prowadzącej, zabrał je ze sobą. Jak się okazało eksponatem był piryt – kamień szlachetny, potocznie zwany „złotem głupców”, bo swoim wyglądem łudząco przypomina złoto – opowiada Olga Łukasiewicz z lwóweckiej policji.

W wyniku pozyskanych informacji gryfowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się być 27- letni mieszkaniec powiatu lubińskiego oraz odzyskali skradzione mienie, przekazując pracownikom kopalni.

W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu celem ukarania sprawcy kradzieży.

Fot. KPP Lwówek Śląski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.