Zarzut nielegalnego posiadania amunicji oraz posiadania narkotyków usłyszał 35-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna sam zgłosił się do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze i przyniósł kilkadziesiąt sztuk amunicji, a w trakcie czynności okazało się, że posiadał narkotyki.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie amunicji oraz o posiadanie narkotyków.

Kilka dni temu do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosił się mężczyzna, który przyniósł kilkadziesiąt sztuk amunicji. Twierdził, że wyjął ją z otwartego, bliżej nieokreślonego pojazdu, obok którego przechodził. Mężczyzna dziwnie się zachowywał i w trakcie czynności okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać około 70 porcji handlowych.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna amunicję wyjął z pojazdu należącego do myśliwego, który posiadał zezwolenie na broń myśliwską. 35-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.