Dzisiaj (23 listopada) dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej odebrał kluczyki od nowej karetki. Specjalistyczny pojazd o wartości ponad 370 tys. zł, niezbędny do ratowania zdrowia i życia pacjentów, został zakupiony dzięki wsparciu samorządu jeleniogórskiego.

-Nasz sprzęt szybko się zużywa, konieczne jest systematyczne wymienianie pojazdów, łóżek oraz urządzeń medycznych – mówi Nikolaj Lambronow, dyrektor WCSKJ.

Nowa karetka będzie służyła do transportu pacjentów, którzy wymagają leczenia poza jeleniogórską placówką. – Dziękujemy samorządowi za wsparcie – mówi dyrektor szpitala. -Współpraca z samorządem lokalnym jest dla nas niezwykle ważna i doceniamy zaangażowanie ze strony miasta – dodał.

Ambulans ratunkowy to część darowizny sprzętu medycznego o wartości ponad 820 tys. zł ze strony Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. W ramach darowizny, w czerwcu do szpitala trafiło 21 łóżek szpitalnych, 2 łóżka do wybudzeń, USG, zestaw do próby wysiłkowej oraz stół operacyjny.

-W tym roku WCSKJ nie zostało zwolnione z podatku od nieruchomości, ale w zamian całą kwotę przekazaliśmy na rzecz szpitala, na zakup sprzętu medycznego – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Zadeklarował, że w 2022 roku samorząd wesprze szpital w podobny sposób.

FOT.FB WCSKJ

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.