Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się pod nieobecność właścicieli do ich mieszkania i ich okradł. Włamywaczem okazał się sąsiad pokrzywdzonych. Mężczyzna do mieszkania dostał się za pomocą dorobionego klucza. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 5000 zł.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło 28 lipca br. w Karpaczu. Mężczyzna pod nieobecność właścicieli włamał się do ich mieszkania i ich okradł. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 5000 zł. Był to telewizor, narzędzia, drewniane figury oraz inne przedmioty.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, a następnie zatrzymali 22-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, że to sąsiad okradł sąsiada. Do mieszkania pokrzywdzonych najprawdopodobniej dostał się za pomocą dorobionego klucza. Funkcjonariusze skradzione mienie odnaleźli w pomieszczeniu gospodarczym należącym do zatrzymanego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.