W styczniu br. w lwóweckim parku wykonane zostały ścieżki edukacyjnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy będzie miał możliwość – w formie aktywnej zabawy – odkrywać świat przyrody, m.in. rozpoznawać rośliny, ślady i odgłosy zwierząt, poznać zmienność pór roku, dowiedzieć się jak żyć ekologicznie, poznając zagadnienia segregacji odpadów, a także odnawialnych źródeł energii. Uzupełnieniem ścieżki jest gra terenowa „Leśne rekordy” oraz ścieżka sensoryczna. Interaktywna forma i atrakcyjny przekaz projektu znacząco wpłynie na rozwijanie chęci dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych, w tym turystów z kraju i zagranicy na podejmowanie działań zmierzających do dbania o środowisko naturalne.

Realizacja projektu opiera się na wykorzystaniu potencjału Parku Miejskiego poprzez właściwe jego zagospodarowanie. Chodziło o stworzenie atrakcyjnej wielofunkcyjnej i ogólnodostępnej przestrzeni dostosowanej do wymagań i potrzeb społeczności lokalnej, a w szczególności turystów z kraju i zagranicy. Projekt, w swoim zamiarze, ma podnieść walory estetyczne i turystyczne parku, czy zwiększyć liczby turystów w gminie.

Projekt „Polsko-czeski spacer z przyrodą w Lwówku Śl.” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

3 komentarze

 1. troll lwówecki Odpowiedź

  Projekt jest świetny i takich właśnie nam potrzeba. U nas we Lwówku postawiliśmy na ekologię, głownie z myślą o bogatych turystach z Niemiec, to nam bardzo popłaca. Najgorzej było zwalczyć hałas, reszta jak widać idzie gładko. Teraz potrzeba rozwoju ścieżek rowerowych, to następne pilne zadanie we Lwówku.

  • Lucyfer jest tylko jeden Odpowiedź

   Zapomniałeś dodać o likwidacji zbędnej linii kolejowej do JG i zbudowanie ścieżki rowerowej.
   Do tego wyprowadzenie ruchu samochodowego ze ścisłego centrum miasta, rewitalizację Rynku włącznie z kamienicami.

   • Dariusz Stołkowski Odpowiedź

    Rynek we Lwówku nie długo będzie ostoją ciszy i spokoju kiedy wybudują galerię handlową. Wszystkie sklepy padną więc nie będzie potrzeby jeździć tam samochodami.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.