W styczniu br. w lwóweckim parku wykonane zostały ścieżki edukacyjnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy będzie miał możliwość – w formie aktywnej zabawy – odkrywać świat przyrody, m.in. rozpoznawać rośliny, ślady i odgłosy zwierząt, poznać zmienność pór roku, dowiedzieć się jak żyć ekologicznie, poznając zagadnienia segregacji odpadów, a także odnawialnych źródeł energii. Uzupełnieniem ścieżki jest gra terenowa „Leśne rekordy” oraz ścieżka sensoryczna. Interaktywna forma i atrakcyjny przekaz projektu znacząco wpłynie na rozwijanie chęci dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych, w tym turystów z kraju i zagranicy na podejmowanie działań zmierzających do dbania o środowisko naturalne.

Realizacja projektu opiera się na wykorzystaniu potencjału Parku Miejskiego poprzez właściwe jego zagospodarowanie. Chodziło o stworzenie atrakcyjnej wielofunkcyjnej i ogólnodostępnej przestrzeni dostosowanej do wymagań i potrzeb społeczności lokalnej, a w szczególności turystów z kraju i zagranicy. Projekt, w swoim zamiarze, ma podnieść walory estetyczne i turystyczne parku, czy zwiększyć liczby turystów w gminie.

Projekt „Polsko-czeski spacer z przyrodą w Lwówku Śl.” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

3 komentarze

 1. Projekt jest świetny i takich właśnie nam potrzeba. U nas we Lwówku postawiliśmy na ekologię, głownie z myślą o bogatych turystach z Niemiec, to nam bardzo popłaca. Najgorzej było zwalczyć hałas, reszta jak widać idzie gładko. Teraz potrzeba rozwoju ścieżek rowerowych, to następne pilne zadanie we Lwówku.

  • Lucyfer jest tylko jeden Odpowiedź

   Zapomniałeś dodać o likwidacji zbędnej linii kolejowej do JG i zbudowanie ścieżki rowerowej.
   Do tego wyprowadzenie ruchu samochodowego ze ścisłego centrum miasta, rewitalizację Rynku włącznie z kamienicami.

   • Dariusz Stołkowski Odpowiedź

    Rynek we Lwówku nie długo będzie ostoją ciszy i spokoju kiedy wybudują galerię handlową. Wszystkie sklepy padną więc nie będzie potrzeby jeździć tam samochodami.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.