Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który podejrzany jest o serię kradzieży katalizatorów. Przestępstw, których ma na koncie co najmniej 14 dopuścił się w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego od marca do lipca br. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 13.000 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o serię kradzieży katalizatorów.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od 2 marca do 12 lipca br. dopuścił się w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego serii kradzieży. Jego łupem padły katalizatory z pojazdów osobowych różnych marek oraz z pojazdu ciężarowego. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 13 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że 21-latek ma na koncie co najmniej 14 takich przestępstw. Okazało się, że kradł on również katalizatory w innych miastach Polski.

Policjanci prowadząc czynności w tych sprawach ustalili mężczyznę na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także na podstawie zebranych informacji.

Teraz mieszkaniec powiatu lwóweckiego za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

1 Komentarz

  1. Np. Stefek albo Wańdzia Odpowiedź

    Takim skurwi***m łapy bym poucinał!!! I tych co kupują za paserstwo….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.