Piętnaście tysięcy złotych będzie kosztowało Skarb Państwa – czyli nas wszystkich – nielegalne, nieprawidłowe i niezasadne działanie policji wobec Marcina Bustowskiego.

O całej sprawie pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku, kiedy zapadł wyrok w tej sprawie. „Jeleniogórski Sąd Rejonowy ocenił zasadność zatrzymania przez policje w lutym tego roku Marcina Bustowskiego i uznał je za nielegalne, nieprawidłowe i niezasadne. Działacz społeczny zapowiada, że będzie ubiegał się o odszkodowanie od policji.

Widowiskowe zatrzymanie

Do zatrzymania doszło po organizowanych przez Bustowskiego na przełomie stycznia i lutego akcjach protestacyjnych przed jeleniogórskim sanepidem. Nie szczędząc wulgaryzmów wykrzykiwał tam oskarżenia pod adresem inspektorów są nielegalne, groził pracownikom pozbawieniem pracy, a także „obywatelskim zatrzymaniem szefowej inspektoratu”, bo – jak to określił – „prześladuje próbujących uczciwie zarabiać obywateli Polski”.

Inspekcja sanitarna złożyła zawiadomienie do prokuratury, a ta postawiła M. Bustowskiemu zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec pracowników sanepidu i wymuszania na urzędnikach odstąpienia od czynności urzędowych.  Został na niego nałożony dozór policyjny i zakaz zbliżania się do sanepidu. A 6 lutego w „widowiskowym” stylu zatrzymano działacza.

– Przyjechało przynajmniej pięć radiowozów i kilkunastu policjantów. Trudno powiedzieć, ile dokładnie, bo byli też funkcjonariusze nieumundurowani i nieoznakowane radiowozy – opowiadał wtedy M. Bustowski, który wcześniej, zgodnie z nakazem informował policję gdzie jest i co zamierza.

Wątpliwości wzbudzała  co do istoty konieczność zatrzymania aktywisty, a także skucie kajdankami z tyłu, pozbawienie dostępu do wody, wielogodzinne przetrzymywanie bez prowadzenia czynności, utrudnienie dostępu do adwokata.”

Dokładnie o całej sprawie pisaliśmy tutaj:

Mamy epilog zdarzenia. 9 grudnia Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zasądził na rzecz Marcina Bustowskiego 15 tysięcy tytułem odkodowania. Jest to wyrok pierwszej instancji. Jeżeli wyrok się uprawomocni – sam zainteresowany deklaruje, że połowę tej sumy przekaże na cele charytatywne. Będzie jednak szukał także zadośćuczynienia na drodze cywilnej.

13 komentarzy

 1. No i to rozumiem. Teraz niech oskarży rolników za glifosad. I będzie na naszym utrzymaniu kolejny rok. Pracować się nie chce…

 2. Widziałem tego patafiana jak odśnieżał auto dmuchawą spalinową do liści.

  • Co za debil. Po procesie cywilnym zapowiada, że teraz będzie proces cywilny. Nie wie o czym gada.

  • To prawda w szczególności policjantem świrem naćpanym pigułami metafedronem. I latali pod granicą.

 3. Polska to dziwny kraj gdzie szacowni obywatele jak ci na tym forum wpieprzają chlebuś z masłem i glifosatem i jeszcze z szyneczką też z glifosatem i kogoś kto chce ich o tym uświadomić nazywają świrem. Może ten glifosat ma też taki skutek uboczny.

  • Może i ma fioła na punkcie glifosatu i zdrowej żywności, ale z drugiej strony patrzcie jak padają ludzie. To m.in. jest marketowe żarcie. Ładnie wygląda ale ze zdowiem to nie ma nic wspólnego. Może ten Marcin nie jest medialny, może za dużo gada pierdół ale taki głos powinien w dobie demokracji być słyszalny. Nie ma przymusu go słuchać i oglądać.

 4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Widać jasno, ze Pan Marcin — LEKCJE ODROBIŁ– wystarczy przyjrzeć się kto i jak dostał się do POLSKIEGO Sejmu. Wystarczy być aroganckim BEZCVZELNYM, AROGANCKIM i głośno wydzierać ,, RYJ” i sposób gotowy. Potem tacy sami jak oni idą na wybory i wybierają nam tych ,,DEB-ILI” do rządzenia NASZYM KRAJEM. Takim jaskrawym przypadkiem jest Pani Klaudia Jachira , Pan Starczewski, Pan Brejza, Pan Nitras. Pan Donald Tusk szykuje nam nowego swojego przedstawiciela, nawet przedstawiał go całemu światu w Uni Europejskiej. To słynna Pani Marta Lempart atrybutów ma wiele—głośno wydziera ryja, świetnie opluwa ludzi, wyzywa Policję od najgorszych, umie z dachu samochody wykrzykiwać żebyśmy wypierd-alali z jej kraju, dobrze działa ,, cyckami jak taranem”. Jest po prostu świetna i nadaje się jak ulał na ,, męża stanu” tego całego lewactwa finansowanego przez Niemców i Rosje.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.