Trwa obława policyjna na kierowcę, który wczoraj (22 listopada) śmiertelnie potrącił pieszego na drodze nr 331, około kilometra za Polkowicami w stronę Parchowa. Policja publikuje wizerunek sprawcy.

Osoby, które rozpoznają widniejącego na nim mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości bądź miejsca przebywania, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pod nr tel. 47 874 72 00 (całodobowo), bądź pod nr alarmowym 112 (również całodobowo)” – informuje policja.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 12.40. Kierujący pojazdem marki Audi, jadąc od miejscowości Parchów w kierunku Polkowic, na prostym odcinku drogi rozpoczął wykonywanie manewru wyprzedzania maszyny leśnej poruszającej się w tym samym kierunku. Kiedy wjechał na przeciwległy pas ruchu, z niewiadomych przyczyn potrącił pracownika kierującego ruchem w związku z prowadzonymi tam pracami leśnymi. Następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Sprawca zabrał laptop, porzucił samochód i uciekł do lasu.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie działań policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszał się sprawca pochodzi z kradzieży, jaka miała miejsce na terenie Niemiec – informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poszukiwania mężczyzny będą kontynuowane. Policyjni specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji sporządzili portret pamięciowy sprawcy śmiertelnego wypadku. Patrole policyjne wczoraj do późnych godzin nocnych przeszukiwały kompleks leśny, wspomagały ich dron oraz psy tropiące. Funkcjonariusze ustawili także punkty kontrolne, droga była całkowicie zablokowana. Dzisiaj (23.11) poszukiwania są kontynuowane.

Ofiara zdarzenia to 64-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.