Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Książnicę Karkonoską, Karkonoski Park Narodowy i Związek Gmin Karkonoskich adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląska. Jego celem jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości młodych ludzi na otaczającą je rzeczywistość, przedstawienie jej fotograficznych zapisów na pokonkursowej wystawie oraz wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych, o dużej świadomości obrazu fotograficznego.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości rejestracji tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata widzianego z perspektywy bardzo młodego człowieka. Dzięki zdjęciom wykonywanym za pomocą podręcznych urządzeń dziś urządzeń mogą poznać sposoby patrzenia świat młodym okiem, budowania obrazu oraz wrażliwość dorastających twórców i to, co dla nich jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu.

Udział w konkursie jest dla młodych uczestników znakomitą okazją do poznania się nawzajem, również poprzez swoje prace. Tematyka konkursowych zdjęć jest całkowicie dowolna. Dodatkowym wyzwaniem, a może i swoistą inspiracją może być pandemiczny czas, który nastraja nas wszystkich refleksyjnie, zmienia sposób widzenia rzeczywistości, wymusza izolację i niechcianą pasywność. Fotografowanie jest szansą na wizualne odreagowanie tych trudnych konsekwencji obecnej sytuacji. Jest też formą komunikacji z rówieśnikami oraz przekazem dla starszego pokolenia. Każdy temat może być pretekstem do powstania opowieści, relacji czy impresji które będą śladem postrzegania i doświadczania obecnej codzienności.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.jck.pl .  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.