Znakomitym wynikiem zakończyła mikołajkowa licytacja obrazu Dariusza Milińskiego.„Spotkanie lotników z Liczyrzepą na górach Karkonoszy” osiągnęło cenę 11000 zł! Pieniądze ze sprzedaży wyjątkowego dzieła sztuki przeznaczone zostaną na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej. Mikołaj przyniesie podarki maluchom już 6 grudnia podczas jedynej w swoim rodzaju imprezy w Grodzie Rycerskim, która jest tradycyjnym finałem dobroczynnej akcji Dariusza Milińskiego, jaką artysta wraz z rodziną i przyjaciółmi organizuje od trzech dekad!

Akcję od lat wspiera nasza redakcja i Fundacja Nowin Jeleniogórskich, prowadząc dobroczynną aukcję obrazu pędzla Strażnika Bajek z Pławnej, przygotowywanego zawsze specjalnie na to wydarzenie.

Przebieg tegorocznej licytacji, którą prowadziliśmy telefonicznie 4 grudnia, przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Owszem, przywykliśmy do aukcyjnych niespodzianek. Nieustannie przypominamy też, że każda licytacja jest inna nie sposób przewidzieć jej finałów w kolejnych latach. I dokładnie tak było w tym roku. Czasy mamy trudne. Z pieniędzmi w portfelach bywa krucho, co przekłada się też na dobroczynne gesty i inwestycje. Kolejny raz okazało się jednak, że na wspaniałych mieszkańców naszego regionu, skłonnych do szlachetnych uczynków można liczyć.

Tegoroczną aukcją mikołajkową aktywnie zainteresowało się aż 12 osób! To dlatego przebieg licytacji był niezwykle dynamiczny. Cena obrazu błyskawicznie poszybowała w górę i osiągnęła imponujący poziom. Finałowe rozmowy z dwoma wyjątkowymi Panami, którzy wytrwali do końca, były miodem na serce. To prawdziwy zaszczyt spotykać się z tak wspaniałymi ludźmi, którzy potrafią dzielić się sobą z innymi.

Licytację wygrał jeleniogórski przedsiębiorca, zakochany w naszym regionie i wysoko ceniący działalność dobroczynną Dariusza Milińskiego, którą obserwuje i wspiera od lat. Pragnie jednak zachować anonimowość, co świadczy o jego życiowej postawie, godnej podziwu. Brawo! Raz jeszcze gratulujemy sukcesu, który uszczęśliwia nie tylko gromadę dzieci z Pławnej, które zawsze czekają na niezwykłe Mikołajki urządzane przez artystów.

Więcej o świątecznej akcji dobroczynnej Dariusza Milińskiego w naszej publikacji:

Relację z mikołajkowego spotkanie dla dzieciaków z Pławnej znaleźć będzie można w naszym serwisie informacyjnym www.nj24.pl

Zapraszamy do lektury.

Daniel Antosik

2 komentarze

  1. Tylko dzieci ze szkoły w Pławnej Odpowiedź

    Szkoda, że dzieci które nie uczęszczają do szkoły w Pławnej nie są brane pod uwagę. Raz poszliśmy z dzieckiem 3 lata, żeby obejrzało przedstawienie już nawet nie liczyliśmy na prezent i byliśmy bardzo źle potraktowani.

  2. Miałem podejść do licytacji ale jednak te odcięte głowy niczym ze świętej wojny dżihatu jakoś mnie skutecznie zniechęciły.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.