Pisaliśmy niedawno o sprzeciwie mieszkańców osiedla Górzyniec w gminie Piechowice. Nie chcą oni wprowadzenia zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwiałyby zwiększenie limitu wysokości dopuszczalnej zabudowy. W tej sprawie zaplanowano spotkanie na 27 lipca.

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców tematem dotyczącym zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Tereniu osiedla Górzyniec informuje, że Właściciel nieruchomości „Potok” organizuje spotkanie informacyjne w dniu 27 lipca 2022 r. o godz. 17.00„- informuje samorząd Piechowic.

Mieszkańcy zasugerowali zmianę daty na 28 lipca (bo powracają z urlopów) i jest ona konsultowana. Informacje pojawią się na stronie internetowej urzędu i FB.

Sprawa budzi duże emocje. Przedsiębiorca z Pomorza, który kupił, wcześniej przez wiele lat nieużytkowany, ośrodek wypoczynkowy „Potok” złożył wniosek o zmianę w planie zagospodarowania. Chciałby aby samorząd zwiększył wskaźnik intensywności zabudowy dla zakupionych przez niego działek (ok. 1,5 ha) z obowiązującej wartości 0,15 do 0,85, co oznacza możliwość wybudowania budynków o pięciokrotnie większej powierzchni użytkowej niż dotychczas. Inwestor wnioskuje także o podwyższenie z 12 do 14 metrów (czyli o jedną kondygnację) dopuszczalnej wysokości zabudowy oraz o zmianę dopuszczalnego charakteru zabudowy z jednorodzinnej na wielorodzinną.

Mieszkańcy Górzyńca obawiają się, że otworzy to drogę do budowy w ich cichym osiedlu apartamentowców. Sprzeciwiają się zmianom planu zagospodarowania przestrzennego.

1 Komentarz

 1. Gorąco będzie ale tylko z powodu pogody. Mieszkańcy się nie ugną, kupili domy gdzie zawsze był taki plan zagospodarowania terenu.
  Niestety radni za dużo idą na rękę deweloperom gdyż nie są do niczego zobowiązani gdyż deweloper wiedział że kupuje działkę rekreacyjną i realnie to powinien zastać zamknięte drzwi.
  Po drugie gdyby kiedyś się rzeczywiście okazało że Radni planują zmianę planu zagospodarowania terenu przestrzennego pod dewelopera to ruch taki nigdy nie powinien być za darmo.
  Zmiana planu zagospodarowania terenu przestrzennego generuje wysokie koszty związane z wynajęciem specjalistów i czasem gdyż jest to pracochłonne i czasochłonne.
  Realnie rzecz ujmując na podstawie tego przykładu deweloper będzie mógł wybudować 5 krotnie więcej czyli zysk będzie conajmniej 5 krotny.
  Brakuje mi tu jednego skoro deweloper planuje zabudować prawie 100 procent terenu to gdzie będą parkingi pod te 800 miejsc noclegowych?
  Prawo mówi że jeden pokój hotelowy wymaga jednego parkingu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.