Sting prosi o wysyłanie paczek z darami do Chełma. Sean Penn uciekał z Ukrainy do Polski, a Mila Kunis przekazuje miliony dolarów na pomoc Ukrainie. Gwiazdy angażują się w działania pomocowe na rzecz kraju zaatakowanego przez Rosję.

Sting, czyli Gordon Matthew Sumner, to brytyjski piosenkarz, który podbił muzyczny świat z zespołem The Police, a potem skupił się na karierze solowej. Właśnie umieścił w internecie film, w którym nawołuje do włączenia się w pomoc Ukraińcom. Prosi o wysyłanie paczek z darami do przygranicznego Chełma w województwie lubelskim. Wskazuje agencję celną i podaje jej adres: POL-CEL, ul. Rampa Brzeska 63, 22-100 Chełm, Poland. Sting dodał , że paczka powinna być oznaczona napisem ”help Ukraine”, a nadawca powinien napisać także, co znajduje się w środku, np. „leki”, „ubrania”, „żywność”.

I’ve only rarely sung this song in the many years since it was written, because I never thought it would be relevant again … https://t.co/sC7Sd2fhYG Cello: @RamiroBelgardt

— Sting (@OfficialSting) March 5, 2022

[removed][removed]

Na tym instagramowy materiał muzyka się nie kończy. Wybitny wokalista wykonał piosenką „Russians” z 1985 roku. „Od lat rzadko śpiewałem tę piosenkę, ponieważ nie sądziłem, że znów będzie miała znaczenie. Ale w świetle krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka, by najechać spokojnego, niegroźnego sąsiada, piosenka jest po raz kolejny apelem o nasze wspólne człowieczeństwo. Dla odważnych Ukraińców walczących z brutalną tyranią, ale także dla wielu Rosjan, którzy protestują przeciwko agresji, mimo groźby aresztowania i więzienia” – mówi w internetowym nagraniu muzyk.

Z kolei hollywoodzki aktor, reżyser i producent Sean Penn kilka dni temu pieszo przedostał się z Ukrainy do Polski. Penn w Ukrainie kręcił film dokumentalny, a teraz udzielił wywiadu. Opowiada w nim o swoim uznaniu dla Wołodymyra Zełenskiego i przyznaje, że Ukraińcy walczą, choć niestety wiedzą, że „kawaleria nie nadjedzie”.

„Mieliśmy ten luksus, że mogliśmy zostawić swój wynajęty samochód na poboczu. To była dla mnie straszna rzecz – głównie dzieci i kobiety w grupach, często matki z dziećmi, w niektórych przypadkach na granicę przewozili ich mężczyźni, którzy potem zawracali. Nie widziałem przy tych ludziach żadnych bagaży. Chcieli wierzyć, że jeszcze tu wrócą” – tak mówił o swojej drodze do Polski.

“I was glad to have had the experience of having to see what it was to get through that border, to get through it in a car, what it is to just sit there for sometimes days.”@SeanPenn recounts his experience getting out of Ukraine and walking across the border to Poland. pic.twitter.com/VCiO0keoK9

— Anderson Cooper 360° (@AC360) March 5, 2022

[removed][removed]

Ukrainę wspierają także inni amerykańscy aktorzy. Urodzona na Ukrainie Mila Kunis i jej mąż Ashton Kutcher zdecydowali się przekazać 3 miliony dolarów. – Zawsze postrzegałam siebie jako dumną Amerykankę. Kocham wszystko to, co ten kraj uczynił dla mnie i dla mojej rodziny. Ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jestem dumna z tego, że jestem Ukrainką – powiedziała Kunis na instargamowym filmie.

Wsparcie ogłosili także Ryan Reynolds oraz jego żona Blake Lively. Zapowiedzieli przekazanie 1 mln dolarów na pomoc uchodźcom. Wspomniana kwota to minimum, bo może być większa – zależna od wysokości zbiórki, którą zainicjowali.

– W ciągu ostatnich 48 godzin niezliczona liczba obywateli Ukrainy zmuszona została do ucieczki do sąsiednich państw. Oni potrzebują opieki. Gdy wpłacisz pieniądze, my podarujemy ich tyle samo aż do miliona dolarów, podwajając w ten sposób kwotę wsparcia – ogłosił przed tygodniem Reynolds.

News4Media/fot. screen Instagram

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.