Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry ujawnili i zatrzymali blisko półtora tony krajanki tytoniowej oraz 270 kg tytoniu do palenia. Zabezpieczyli również maszynę do ciecia tytoniu i wagę elektroniczną. Do sprawy zatrzymano także trzech Polaków.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, w wyniku przeszukania pomieszczeń garażowych znajdujących się w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego ujawnili 70 worków z krajanką tytoniową. Towar ważący blisko półtora tony o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych oraz 270 kilogramów liści tytoniu o szacunkowej wartości prawie 123 tysięcy złotych, nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. W jednym z garaży funkcjonariusze SG zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu wraz z nożami oraz wagę elektroniczną. Do sprawy zatrzymano także trzech Polaków, których zastano w miejscu ujawnienia tytoniu.
Mężczyźni przyznali się do zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego polegającego na przechowywaniu, przewożeniu lub przesyłaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy.
Gdyby towar ten wszedł na polski rynek, Skarb Państwa straciłby z powodu niezapłacenia akcyzy oraz podatku VAT 1,5 miliona złotych.
Za popełnienie tego przestępstwa, sprawcom grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.