Niedawno trzy kolejne trzy pojazdy zostały odholowane. Tym razem z ul. Dwudziestolecia 5, Wolności 194 i Kiepury 38. Wraki nie posiadały OC i przeglądu technicznego. Samochody trafiły na parking miejski, a gdy nie zgłosi się właściciel wszczęta zostanie procedura ich utylizacji.

Jak zapewniają strażnicy miejscy, będą dalej przeglądać ulice i parkingi i sukcesywnie usuwać z nich wraki. Straż Miejska interwencje podejmuje sama lub po zgłoszeniach od mieszkańców, którym zależy, by wraki zabierać z podwórek czy ulic, bo nie tylko psują one widoki, ale też niejednokrotnie zabierają cenne miejsca parkingowe.

Wraki usuwane przez straż miejską trafiają na miejski parking, gdzie przez pół roku można je odebrać. Właściciele muszą jednak najpierw zapłacić za usunięcie auta i przetrzymywanie na parkingu. Jeśli nie uda się ustalić właściciela samochodu albo też upłynie ustawowy termin, pojazd staje się własnością gminy i jest utylizowany.

Strażnicy miejscy oparciu o art. 50a ust. 1 prawa o ruchu drogowym mogą wydać dyspozycję usunięcia na lawecie pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub pojazdów których stan wskazuje, iż nie są używane. Dotyczy to pojazdów stojących na drogach publicznych, strefach ruchu i strefach zamieszkania.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.