W Mysłakowicach odbyło się (9 grudnia) uroczyste otwarcie skweru znajdującego się przy ul. Daszyńskiego przy dawnych Zakładach Lniarskich „Orzeł”.

W uroczystości wzięli udział m. in. senator Krzysztofa Mróz, Przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta oraz Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman, który dokonał prezentacji prac wykonanych w ramach rewitalizacji skweru. Oddana do użytku inwestycja obejmowała wykonanie placu zabaw dla najmłodszych oraz placudo street workoutu wyposażonego w sprzęt sprawnościowy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Na całym skwerze wykonano chodniki, małą architekturę, w tym stoły do szachów, a także nowe nasadzenia drzew i krzewów. W ramach prac przeprowadzono także kompleksową wymianę nawierzchni na przylegającym do skweru fragmencie ulicy Daszyńskiego. W otwarciu wzięły udział także dzieci z pobliskiego przedszkola gminnego, które będą na co dzień korzystać z placu zabaw na skwerze oraz pozostałych jego atrakcji.

Łączny koszt prac wyniósł ponad 1,3 mln złotych. Gros środków, bo aż 900 tys. zł, stanowiła dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pozyskały władze gminy.

5 komentarzy

 1. Dziedzic Pruski Odpowiedź

  A po Polsku już nie można było dać tytułu ? Jesteśmy w Polsce panie redaktorze.

  • „Po Polsku”? Od wielkiej litery? Jak miałeś pod górkę do szkoły, to się nie kompromituj.

   • Dziedzic Pruski Odpowiedź

    Specjalnie napisałem z dużej litery słowo Polsku żeby to podkreślić, ale jeśli nie wychwyciłeś tego to nie mój problem. A do szkoły miałem akurat z górki cwaniaczku…Dosłownie i w przenośni.

    • Padłem ze śmiechu Odpowiedź

     Helmutek ma rację. Ja napiszę więcej: jesteś de.bil po prostu… O używaniu przecinków też niewiele wiesz.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.