W bolesławi3eckim szpitalu św. Łukasza właśnie oddano do użytku po przebudowie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Kosztem 7 mln zł powstał jeden z najnowocześniejszych takich oddziałów na Dolnym Śląsku.

– Dzięki przebudowie SOR-u zwiększyliśmy jego obecną powierzchnię 650 m kw o ponad 300 m kw. Blisko 1000 m kw zmodernizowanej przestrzeni stawia szpital św. Łukasza w Bolesławcu w czołówce największych oddziałów ratunkowych na Dolnym Śląsku. Całość inwestycji wyniosła ponad 7 mln złotych, z czego 6 mln zł stanowiła dotacja Ministerstwa Zdrowia. Prace budowlane pochłonęły prawie 5 mln zł, natomiast wyposażenie medyczne ponad 2 mln zł. Ze względów logistycznych i bezpieczeństwa pacjentów w okresie świątecznym podjęliśmy decyzję, że leczenie pacjentów w nowej przestrzeni będzie odbywać się dopiero od 9 stycznia 2023 r. – informuje szpital. – Od dawna dążyliśmy do zwiększenia dostępnych stanowisk na naszym SOR. Dzięki rozbudowie zwiększono ilość stanowisk z 15 na 25. W strukturach nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego znajduje się również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Nowe pomieszczenia i wyposażenie spełniają restrykcyjne normy i najwyższe standardy, dzięki czemu bolesławiecki SOR bez wątpienia jest obecnie jednym z najnowocześniejszych i najpiękniejszych SOR – ów na Dolnym Śląsku.

Szpital św. Łukasza w Bolesławcu od trzech lat intensywnie się rozwija i dąży do poprawy jakości w ochronie zdrowia i komfortu pacjenta na miarę XXI wieku. Poprzez kolejne przedsięwzięcia bez wątpienia wkracza w erę nowoczesnego leczenia oraz najwyższej jakości standardów, które będą przez długie lata służyć mieszkańcom powiatu bolesławieckiego i Dolnego Śląska. Ostatnio zakończone potężne inwestycje w tej placówce to kompleksowa modernizacja bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii, nowy punkt laboratoryjny, całkowicie przebudowany blok żywienia i posiłki dla chorych lepsze niż w niejednej restauracji.

Fot. szpital Bolesławiec

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.